Saturday, February 25, 2017

Resep cara membuat ice cream alpukat

Resep cara membuat ice cream alpukat kali ini dengan, bagaimana resep Anda berbagi cara membuat es krim dalam resep, resep sangat lezat resep yang baik, dan piring permintaan, Anda tahu, Anda menjual Jika Anda ingin tahu, keberuntungan Mari kita ikuti resep saya.

bahan
3 pisang (setiap kategori)
susu 5 HR, susu kental
Susu cokelat 250 ml
Oreo 4 buah (kenaikan)

Resep cara membuat ice cream alpukat

Cara membuat es krim
Pertama, isinya disusun. Berikutnya siap dengan komunikasi yang baik.
2, mencampur semua bahan. kecuali Oreo
Setelah bahan yang benar-benar halus. Setelah penyusunan anggur di tas.
masukan lebih lanjut ke dalam freezer. Sementara 4 jam.
Setelah stabil. Menempatkan semua bahan dalam blender. Digunakan untuk menjatuhkan.


Magnum Resep cara membuat ice cream alpukat, mudah-mudahan resep ini dapat membantu Anda, ya, terima kasih, selamat tinggal.

Wednesday, February 22, 2017

Resep cara membuat ice cream cake

Resep cara membuat ice cream cake kali ini saya akan menjadi resep untuk cara membuat sepotong es krim, resep ini adalah resep yang sangat bagus, dan resep ini di permintaan Anda, Anda tahu, jika Anda menjual, jika Anda penasaran datang resep saya, baik Good luck.

bumbu
3 pisang (setiap kategori)
5 Sumber Daya Manusia kental
Susu coklat 250ml
4 buah Oreo (untuk hiasan)

Resep cara membuat ice cream cake

Cara membuat es krim
Pada awalnya, siapkan bahan-bahan yang digunakan. Kemudian mempersiapkan serta media.
2 Campurkan semua bahan. kecuali Oreo
Setelah bahan yang benar-benar halus. Kemudian tuangkan ke dalam wadah yang disiapkan.
Masukan lebih lanjut ke dalam freezer. Tinggalkan ketika 4 jam.
Setelah beku. Tempatkan semua bahan dalam food processor. Hal ini digunakan untuk haluskan.

Sekarang Resep cara membuat ice cream cake saya berharap bahwa resep ini dapat membantu Anda semua jalan, terima kasih dan selamat tinggal.


Tuesday, February 21, 2017

Resep cara membuat ice cream oreo

Resep cara membuat ice cream oreo, Nah kali ini saya akan membagikan resep cara membuat es cream, resep ini adalah resep yang sangat enak sekali, dan resep ini sangat laris lho kalau dijual, kalau anda penasaran yuk ikutin resep saya, selamat mencoba.

Resep cara membuat ice cream oreo

Bahan
3 buah pisang(kategori apa saja)
5 Sumber Daya Manusia susu kental manis
250 ml susu cokelat
4 buah oreo (utk mempercantik)

Cara Membuat Ice Cream
Mula-mula, siapkan bahan-bahan telebih dulu. Selanjutnya siapkan serta media.
Ke-2, blender seluruh bahan. Kecuali oreo
Sesudah seluruhnya bahan halus. Sesudah itu tuang dalam wadah yang sudah disiapkan.
Selanjutnya masukan ke dalam freezer. Diamkan tatkala 4 jam.
Sesudah beku. Masukan seluruhnya bahan ke dalam blender. Dulu haluskan.


Nah itu dia Resep cara membuat ice cream oreo dari saya, semoga resep masakan ini dapat membantu Anda semua ya, terimakasih dan sampai jumpa.

Monday, February 20, 2017

Resep Cara membuat roti manis yang empuk dan lembut

Siapa yang tidak akan menjadi roti lemak?, Ya, semuanya adalah sandwich yang sama baik ini, tapi itu akan terasa enak dan lembut, roti manis yang dapat memberikan perut penuh dan roti manis sedikit roti Anda seperti keluarga saya, atau, mari kita lihat ya baik, good luck.

Resep Cara membuat roti manis yang empuk dan lembut

Bahan
• 120 g mentega
• 2 butir telur
• 70 d Mi Molette keju (parut)
• tepung 150 g
• 1/2 yetea sendok baking powder
• 2 buah pisang (haluskan)
• gula 90 g

Membuat Lembut roti manis
1. Dalam mangkuk, aduk krim dan gula diri kita dengan spatula.
2. Tempatkan telur untuk Anda lagi.
3. Tempatkan keju, aduk rata.
4. Campur tepung dan baking powdernya jangan lupa kita saringan dan tuangkan perlahan ke dalam adonan pada langkah 3 setelah stimulasi.
5. Go Bananas, mendorong kurang.
6. Tuang ke dalam panci Batter dioleskan dengan rata-rata sedikit mentega, dan memasak dalam oven bersuhu 170 ° C di saat 30 menit.
7. Keluarkan dari oven dan biarkan dingin sampai suhu kamar, disajikan dengan masih hangat.


Okayo sehingga bagian dari roti manis di dalam Resep Cara membuat roti manis yang empuk dan lembut, dia bisa membantu kami yan, bye.

Sunday, February 19, 2017

Cara membuat roti manis isi yang enak

Siapa yang tidak suka dengan roti manis?, pasti semuanya suka dengan roti ini, yah disamping rasanya yang enak dan lembut, roti manis ini juga bisa memberikan sedikit kenyang di perut kita, dan roti manis adalah makanan favorit di keluarga saya, jika penasaran ingin membuatnya, yuk simak baik-baik ya, selamat mencoba.

Cara membuat roti manis isi yang enak

Bahan
• 120 gr butter
• 2 butir telur
• 70 gr keju mimolette (parut)
• 150 gr tepung terigu
• 1/2 sdt baking powder
• 2 buah pisang (haluskan)
• 90 gr gula

Cara Membuat Roti Manis Lembut
1. Di dalam wadah, dan kita aduk rata butter & gula bersama spatula.
2. Masukkan telur, aduk kembali.
3. Masukkan keju, aduk rata.
4. Campur terigu & baking powdernya jangan lupa ya kita ayak, dulu tuangkan sedikit demi sedikit ke dalam adonan di tahap 3 sambil diaduk balik.
5. Masukkan pisang, aduk sebentar.
6. Tuang adonan ke dalam loyang yg telah diolesi dengan rata sedikit butter, panggang di oven bersuhu 170°C selagi 30 menit.
7. Keluarkan dari oven, dinginkan kepada suhu tempat, sajikan dengan masih hangat.


Baiklah demikian Cara membuat roti manis isi yang enak, semoga bermanfaat buat kita semua ya, sampai jumpa.

Friday, February 17, 2017

Resep roti manis breadtalk

Apa roti cinta manis?, Tentu semuanya seperti kumpulan aneka bentuk roti manis, dan selain rasanya yang enak dan lembut, roti manis juga dapat sedikit kenyang di perut, dan roti manis adalah makanan favorit di keluarga saya, sebagai penasaran untuk mari kita lihat baik sehingga, selamat.

Resep roti manis breadtalk

Bahan yang diperlukan
• mentega 120g
• 2 butir telur
• 70 g Mimolette keju (parut)
• tepung 150 g
• baking powder 1/2 sendok teh
• 2 buah pisang (haluskan)
• gula 90 g

Cara Membuat Lembut roti manis
1. Di dalam wadah, dan kami aduk mentega dan gula dengan spatula.
2. Masukkan telur, aduk lagi.
3. Tambahkan keju, aduk rata.
4. Campur tepung dan baking powdernya jangan lupa saringan kami, tuangkan sedikit ke dalam adonan pada langkah 3 dengan pengadukan belakang.
5. Tekan pisang, aduk sebentar.
6. Tuang adonan ke dalam loyang dengan sedikit mentega berarti, baking dioleskan di oven bersuhu 170 ° C, sedangkan 30 menit.
7. Keluarkan dari oven, biarkan dingin dengan suhu tempat, melayani dengan masih hangat.

Baik bagaimana membuat suatu manis roti bakery berkelas lembut, Resep roti manis breadtalk dapat berguna bagi kita semua untuk menjadi ya, bye.

Wednesday, February 15, 2017

How To Grow hydroponics shishe përdorura

Mbjellja Këshilla Hydroponics në shtëpi http://slosa.blogspot.com/2016/04/cara-menanam-hidroponik-dengan-botol-bekas.html Hydroponics është një sistem i mbjellë perime ose fruta që nuk e përdorin median e tokës, por përdor sistemin hidro ose të përdorin ujë të mediave të përzier me ushqyesve të veçanta për kulturat hydroponic. Kjo e pasme e njohur gjithnjë e më shumë në lidhje me sistemin e kultivimit me ujë ose media hydroponic. Dhe kështu që me siguri ju që po lexoni këtë artikull do të kërkojë edhe një herë mënyrat e bujqësore me sistem hydroponics në shtëpi nuk është ajo ?. Mbjellja hydroponics në shtëpi është mjaft e lehtë, mos e përdorni media media hydroponic shtrenjtë të parë, përdorimi i mediave riciklohen apo media që është papërdorura të transformohet në mënyrë KIT Hydroponics, p.sh. shishe shishe mund të shndërrohet në një medium për mbjelljen e perimeve dhe frutave hydroponics.

Kopshtarisë me teknika hydroponics janë bërë plot nga shumë njerëz nga të gjithë vendin, duke përfshirë Indonezia. Numri i vetë çdo vit fermerët hydroponic vazhdon të rritet për shkak të potencialit të madh pas kultivimin ide duke shfrytëzuar këtë pjesë të ngushtë të tokës.

se si të rritet hydroponics me një shishe:
1. shishe pije bosh a liter 1.5 deri në 2 litra.
2. fanellë rroba ose fitil sobë të infiltrimit të ujit të mesme.
3. lidhës për shpon kapak.
4. thikë ose gërshërë të hyj trupin e shishes.
5. Toka dhe karburantit lëvore në media në rritje.
6. ushqyesve që rrjedhin nga ure dhe pleh NPK.
7. fidanë
8. ujë Mjaft

Bottles Hapi Model Making Pushimi
Në këtë model shishe është pozicionuar si tub horizontal. Llogaritur duke mësuar nëse të interesuar në hydroponics përdorur tub PVC ose një pralon të gjatë. Këto modele përfshijnë trap lundrues pa përdorur akseve.

Pastaj bëni disa vrima shumë të vogla si qarkullimin e ajrit në krye të rënies shishe. Për më tepër, ish-gota të vogla plastike të bëjë një vrimë në fund dhe rrotullohen anën që shërben si shkarkimin e rrënjët e bimëve. Pastaj futur kupën në çdo vrimë të madhe që është krijuar në krye të rënies shishe. gota plastike do të përdoret si një lëvore dhe fara. Aplikimi i teknikave të thjeshta hydroponic me shishe gjithashtu lejon juve te menaxhoni me ndriçim, të ushqyerit e bimëve, dhe kontrollin e insekteve.


Monday, February 13, 2017

Avantazhet dhe Disavantazhet e Hydroponics Grow bimëve

Avantazhet dhe Disavantazhet e Hydroponics http://slosa.blogspot.com/2016/04/kelebihan-dan-kekurangan-bercocok-tanam-hidroponik.html Kultivimi kultivimin hydroponic është një mënyrë për të zhvilluar bimë me teknikë të thjeshtë pa tokë dhe ujë. Shumë teknika mund të zbatohet në këtë fabrikë hydroponic. Sistemi hydroponic është më popullor dhe zbatuar gjerësisht sidomos për fillestar është sistem hydroponics aks (wick) dhe lundrues sistem hydroponic (sistemi lundrues).

Avantazhet dhe Disavantazhet Plant Grow Hydroponics - Hydroponics rrjedh nga hidro greke do të thotë ujë dhe ponous do të thotë punë. Korrespondon kuptime, bujqësia bujqësi hydroponic është një teknologji që përdor ujë, ushqyesve dhe oksigjen. Disa nga avantazhet dhe disavantazhet e sistemit hydroponics në krahasim me bujqësinë konvencionale janë:

Miqësore me mjedisin. Ky sistem është konsideruar më miqësore me mjedisin për shkak të plehrave dhe ushqyesve të përdorura keperairan nuk do të rrjedhin rreth tij. Ushqyesve dhe plehra, si dhe pesticidet që përdoren në sistemet hydroponics do të zgjidhet vetëm në një enë që mban ujë në metodën hydroponic.
Lehtë dhe efikase. Hydroponics përdor ushqyesve dhe ushqyesve që janë të pastra në mënyrë që bima mund të rritet mirëmbajtjen optimale dhe sigurisht më të lehtë se sistemet konvencionale të kultivimit që përdorin terren mbjelljes mesme.
Mund të mbillen jashtë ose në ambiente të mbyllura. Hydroponics siguruar lehtësi për ata që duan të kopshtit, pavarësisht që jetojnë në një zonë të vogël edhe kjo metodë mund të përdoret për të rriten të lashtat diteras shtëpi ose apartament që nuk kanë shumë hapësirë ​​terbu

Nëse mangësi janë si më poshtë
Pajisjet e përdorura në metodën hydroponic mund të jetë më e komplikuar se sa ato të përdorura në metodat konvencionale.
Kur mbjelljen dhe kujdesur për bimët, niveli i ujit dhe lëndë ushqyese duhet të mbahet mirë, sepse kur një mangësi e ushqyesve të bimëve nuk mund të rritet mirë.

substrate Hydroponic është një sistem hydroponic që nuk përdor ujë si një medium, por më shumë të prirur për të përdorur mediat ngurta (përveç tokës) që mund të thithin ujë, ushqyesve dhe oksigjen, dhe gjithashtu mbështet rrënjët e bimëve, si dhe tokës. Materialet e përdorura si mediat në rritje në substrate hydroponic përfshijnë lëvore oriz, zhavorr, rërë, shtuf, Rockwool, cocopeat dhe sponges. Mediat duhet të jenë sterile, mund të ruajë ujin përkohësisht dhe pa ushqyesve. Shërben si ruajtjen e ujit dhe lëndëve ushqyese, ndërsa edhe si një rrënjë parim i ri. Për të furnizuar nevojat ushqyese të ujit të ushqyerit duke përdorur sistemin pikoj ujitjes.


Source: slosa.blogpsot.com

Thursday, February 2, 2017

Si për të mbjellë Kailan në polybag

Si të rritet në polybag http://slosa.blogspot.com/2016/04/cara-menanam-kailan-di-polybag.html Kailan Kailan është një lloj perime fletë që përmban pro-vitaminë A dhe acid Askorbik ishin të larta. Rritet në ultësira dhe malësitë ose lartësia varion midis 700 - 1500 m mbi nivelin e detit. Përshtatur për pothuajse çdo lloj të tokës, si në tokë me rërë tokë pjellore, të lirshme, berstrektur butë / moderuar të rënda berstrektur tokës balte dhe në tokë organike të tilla si torfe.

procesi i mirëmbajtjes
Në mënyrë që centrali është ruajtur në Kailan rritje nevojë për mirëmbajtje, ndër të tjera:

fekondim
Duhet të bëhet me plehra organike, plehra kimike rekomandohet kur është e nevojshme është bërë nga dikocor sa më shumë që 3.5 gram për litër ujë, pleh zgjidhje kocorkan prej 250 cc për bimë.
spërkatje
Kjo varet nga Cuca rrethanat, kur ajri kur ngrohjes është kryer çdo mëngjes dhe mbrëmje, për ujitje bërë që nga mbjelljen e hershme dhe korrje të hershme.
tëharrje
Ajo është duke bërë shfuqizimin Gulam (barërat e këqija apo bari në rritje në rritje media) të mesëm, si dhe mengemburkan.

fekondim

Fekondimi është bërë në Kailan moshës 2 javë pas mbjelljes duke përdorur ure dhe llojet pleh lugë. NPK pleh kompleks duhet të ketë një përmbajtje të lartë N, sepse ajo mund të bëjë rrjedh dhe lë Kailan rritur për t'u bërë pjellore.
Përveç një përzgjedhje të tjera pleh kompleks pleh që mund të përdoret është një pleh ure me një dozë prej 35 gram, 10 gram SP-36 dhe KCl 10 gram. Pleh tretë të përziera së bashku dhe do të spërkasë ato rreth uzinës në varg të caktuar të bimëve në mes 5-7cm.

Duke vazhduar historinë e bujqësisë në shtëpi që nuk ka një kopsht, le kopsht, oborr thjesht nuk kanë. I veshin një zonë ballkon ku tharje rroba, të përdorur bimëve në vazo dhe një përmirësim në bimë blej rritja e mediave shitësit në anë të rrugës, në qoftë se askush 1 madhësia e vogël 10 kg shkarkojë një 15 $ mijë (në qoftë se ajo peshon më pak se 10 kg, vetëm të dukshme thes aja e madhe).

Për ata prej jush që si perime të freskëta të gjelbra si pakcoy, dhe se disponueshmëria është ruajtur, ju mund të bimëve interval pakcoy e një javë në mes të 5-10 pots / polybag shtëpinë tuaj ose oborr.

Ejani rritet ushqimin tonë!